Czyściwa – dobrze znane, ale czy również dobrze rozumiane? Dzisiaj wytłumaczy wszystkim czym są czyściwa i gdzie są stosowane w branży sprzątającej.
W czasach, gdy ochrona środowiska staje się kluczową kwestią, stosowanie produktów nieszkodliwych dla otoczenia jest priorytetem. Czyściwa marki Katrin są dopuszczane do kontaktu bezpośredniego z żywnością oraz mają wysoki współczynnik wchłaniania, przez co zostały uznane za całkowicie przyjazne środowisku.
Współczesna branża przetwórstwa oraz produkcji i przechowywania żywności
bezwzględnie wymaga używania czyściw, które w bezpośrednim kontakcie z produktami spożywczymi nie pozostawiają absolutnie żadnych śladów – zarówno tych widocznych gołym okiem, jak i tych niewidzialnych. Dla przykładu, w państwach skandynawskich zezwala się na stosowanie jedynie czyściw o niebieskim zabarwieniu, tak aby – na wszelki wypadek – łatwiej było dostrzec ślady ich stosowania.
Czyściwa Katrin wykonane są z celulozy, dzięki czemu ich parametry idealnie spełniają wymagania europejskich Standarów jakości.
Preferencje klientów są bardzo różne. Przecież zupełnie inne wymagania mają klienci na co dzień pracujący w warsztatach, zupełnie inne kucharze w restauracjach czy sprzątaczki w galeriach handlowych. Jednak pewne cechy są jednakowo ważne dla wszystkich, np. wytrzymałość na wilgoć czy szybkość wchłaniania. Natomiast w przemyśle wytwórczym kluczowym atrybutem czyściw jest ich elastyczność, której wysoki wskaźnik pozwala na użytkowanie nawet w „najdziwniejszych” sytuacjach. Chłonność czyściw powinna być bardzo duża, aby z powodzeniem mogły zbierać rozlany olej, wodę czy wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki.
Czyściwa Katrin wychodzą naprzeciw nawet najbardziej wymagającym potrzebom klientów – wykonane z makulatury lub klejone, idealnie sprawdzają się nawet w najcięższych warunkach pracy.
Czyściwa Katrin
Ogólny podział czyściw marki Katrin:
- Czyściwa jednowarstwowe
- Czyściwa dwuwarstwowe
- Czyściwa trzywarstwowe
W ofercie marki Katrin znajdziemy także czyściwa Classic oraz Classic Plus.